Zalety budowy domów szkieletowych

Zalety budowy domów szkieletowych

Budowa własnego domu to bardzo ważne i odpowiedzialne zajęcie. Nie każdy posiada wiedzę i umiejętności pozwalające na samodzielną budowę. Należy też pamiętać o pozwoleniach, licencjach i innych formalnościach. O wiele lepszym i wygodniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie specjalistycznej firmy, która zajmie się kompleksową obsługą klienta w tym zakresie. Aktualnie coraz większą popularnością cieszą się usługi obejmujące budowę domów szkieletowych z drewna.

Technologia budownictwa szkieletowego była od dawna stosowana w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Od dłuższego czasu jest ona również znana dla terenów Europy Zachodniej, a od niedawna usługi tego typu zyskują coraz większą popularność na terenie Polski. Popularność ta jest bardzo duża ze względu na liczne atuty.

Bardzo ważną zaletą budowy domów na bazie drewnianych szkieletów jest krótki czas ich budowy. Prace są wykonywane przez małe zespoły zgranych pracowników, a czas trwania to około 3 miesiące. Do budowy wykorzystywane jest drewno suszone - taka technologia pozwala na wykonywanie prac nawet w porze zimowej oraz w warunkach dużej wilgotności powietrza. Kolejną zaletą jest ochrona cieplna domu, która jest trudna do uzyskania w przypadku zastosowania innych technologii budowlanych. Ściany i dach na całej grubości zapewniają izolację cieplną, więc rozwiązanie tego typu zapewnia dużą energooszczędność.

Warto pamiętać, że domy szkieletowe są chronione płytami gipsowo-kartonowymi od wewnątrz oraz wełną mineralną. Elementy te nie są łatwopalne, więc konstrukcja taka jest doskonale chroniona przed ogniem. Drewno nie wymaga impregnacji chemicznej, a mała grubość ścian pozwala na zwiększenie łącznej przestrzeni użytkowej.

Oczywiście domy szkieletowe są trwałe, ale jednocześnie ich modernizacja i przebudowa są łatwe. Domy takie są wykonywane z drewna i gipsu, więc są ekologiczne, zdrowe i bezpieczne w użytkowaniu. Jak widać budynki tego rodzaju posiadają wiele atutów, więc nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na budowę domów właśnie w takiej technologii.

Podobne artykuły

Aranżacja wnętrz - klucz do cudownego mieszkania
Właściwe zaprojektowanie wnętrz swojego mieszkania nie należy do zadań łatwych. Z tego powodu bardzo...
Lepiej zastosować dachówkę czy raczej gont?
Jesteś na etapie stawiania oraz planowania budowy swojego domu jednorodzinnego? Analizujesz przystęp...
Nauka języka angielskiego
Ogólnie rzecz biorąc nauka języka angielskiego obowiązuje w wielu krajach na całym świecie w ...
Biura na wynajem, co bierzemy pod uwagę?
Prowadzenie dowolnej działalności gospodarczej, wiąże się z pomieszczeniem, w jakim ta firma będzie ...