Zakupy w Internecie i oszustwo

Zakupy w Internecie i oszustwo

Jeśli chcesz zacząć robić zakupy w internecie, a boisz się, że padniesz ofiarą oszusta, możesz kupować swoje przedmioty tylko na takich stronach, które są ogólnie polecane, nie warto jest kupować czy brać udział w licytacjach na aukcjach, które nie są pewne. Niestety, internet to miejsce, w którym oszuści czują się bezkarni i robią z nami co chcą, śmiejąc się po drugiej stronie monitora. Są jednak i tacy (i tych na szczęście jest dużo więcej), którzy nie chcą otwierać sklepu stacjonarnego, gdzieś na mieście, bo jak wiemy kupno lokalu czy nawet wynajem sporo kosztuje, zwłaszcza w centrum, a to właśnie tam powinniśmy mieć nasz sklep, by zyski były duże, a klientów wciąż przybywało.

Coraz więcej sprzedawców zakłada konta czy to na Allegro, czy na eBay, czy też kupują domenę i zakładają własne strony internetowe, za pośrednictwem, których sprzedają swoje gadżety, ubrania, kosmetyki, i wiele innych. My nie musimy na każdym kroku obawiać się, że ktoś nas oszuka, tacy ludzie są wyłapywani przez specjalistów 24 godziny na dobę, tak więc ich „działalność” maleje. Najczęściej ofiarami oszustów padają Ci, którzy mają zbyt wielkie zaufanie, są łatwowierni. Nie powinniśmy wpłacać żadnych dużych zaliczek (mowa tutaj np. o kupnie samochodu) gdy go nie widzieliśmy i nie rozmawialiśmy na żywo ze sprzedającym. Wpłacimy zaliczkę... i tyle widzieliśmy i sprzedawcę i samochód i... nasze pieniądze. Kupując w dużych sklepach internetowych o nic nie musimy się martwić, są one coraz bardziej rozpowszechniane, przez co bardzo popularne, tutaj nie padniesz ofiarą oszustwa. Jest regulamin, adres, wszystkie dane, takimi sklepami zajmują się fachowcy, tu nie ma mowy o niedogadaniu się czy wysłaniu nam „kota w worku”.

Owszem kupowanie w internecie wiąże się z tym, że musimy czekać na przesyłkę, że towaru najczęściej nie oglądamy wcześniej, w sklepach stacjonarnych „wiemy za co płacimy” widzimy towar, ubrania możemy przymierzyć i mamy je od razu do dyspozycji. Robiąc zakupy w sieci, musimy liczyć się z tym, że na przesyłkę będziemy czekać, ale możemy trafić na wielkie promocje, na które nie stać sprzedawców w sklepach stacjonarnych. Tak więc przełamać barierę strachu powinien każdy i choć raz spróbować zrobić zakupy przez internet, bez wychodzenia z domu i o każdej porze dnia i nocy – nawet w święta.

Podobne artykuły

Biegi narciarskie - sport dla wytrzymałych sportowców
Kolejnym bardzo znanym sportem zimowym są biegi narciarskie. Są one bardzo popularne w krajach gdzie...
Pigułka gwałtu
Każdy człowiek zdaje sobie sprawę z tego, że narkotyki są wyjątkowo trującymi i szkodliwymi dla orga...
Koła magazynowe - osprzęt urządzeń transportujących
Użyteczność wszystkich wózków transportowych zależy od wielu aspektów, mających...
Robiąc zakupy przez internet musimy pamiętać o jednym - Bezpieczeństwo
Chcesz kupić samochód przez internet i sprowadzić go do polski zza granicy? Ok, są ku temu mo...