Robiąc zakupy przez internet musimy pamiętać o jednym - Bezpieczeństwo

Robiąc zakupy przez internet musimy pamiętać o jednym - Bezpieczeństwo

Chcesz kupić samochód przez internet i sprowadzić go do polski zza granicy? Ok, są ku temu możliwości, teraz wszystko rusza do przodu, tak więc bardzo modne stało się sprowadzanie samochodów zza granicy, jednak, musimy być ostrożni. Internet a zwłaszcza kupowanie czegokolwiek – zwłaszcza tak cennego jak samochód staje się okazją dla oszustów. Nie warto jest wpłacać zaliczek, sprowadzać auta, które nie widzieliśmy (i nie mówimy tutaj o zdjęciach, bo wiadomo, jak zdjęcia można dziś spreparować). Jeśli już decydujemy się na sprowadzenie samochodów zza granicy, powinniśmy mieć pewność, że jest to sprawdzona oferta i wszystko jest załatwiane zgodnie z prawem.

Nie chcemy się przecież błąkać po sądach tylko i wyłącznie za swoją głupotę, niedouczenie, niedoinformowanie czy bezmyślne załatwienie sprawy „bo okazja i tanio”. Samochody, które mają dla nas zadziwiająco niską cenę, powinniśmy brać „pod lupę”. Każdy może napisać, że samochód jest przechowywany w garażu, że ma tylko jednego właściciela i że jest bezwypadkowy... w praktyce niestety może to wyglądać zupełnie inaczej. Oczywiście nie mówimy tutaj o zakupie nowego samochodu z salonu, tylko o kupnie używanego auta, jeśli mamy możliwość, powinniśmy kupić go sobie w swoim kraju. Jechać, zobaczyć, odbyć jazdę próbną, wiedzieć kim jest właściciel. Tyle teraz czyta się o oszustwach... nie należy jednak brać wszystkiego sobie do serca, bo internet to nie tylko „zgraja oszustów i wyłudzaczy”, są tutaj też bardzo konkretni, słowni i porządni ludzie, którzy po prostu chcą sprzedać samochód, lub też kupić nowy. Przeglądając takie strony internetowe z ofertami sprzedaży samochodów, jak: allegro.pl, otomoto.pl, warto zwrócić uwagę na przebieg samochodu, na stan techniczny, na to, czy auto było garażowane, czy też nie. Sprowadzając samochód np. z Niemiec, możemy mieć niemal stu procentową pewność, że nie padniemy ofiarami oszustów.

Ludzie sprzedają tam samochodu na potęgę, dodatkowo, Niemcy niedaleko, możemy więc jechać i sprawdzić rzeczywisty stan pojazdu. Dodatkową informacją, na niemieckich stronach internetowych jest to, kto jest właścicielem pojazdu. Kupując np. auto od lekarza, możemy mieć pewność, że będzie bardzo zadbane, czyste, często też w samochodzie takiej osoby się nie pali, co dla większości z nas jest bardzo ważną i istotną sprawą.

Podobne artykuły

Zdrowa żywność - zdrowy styl życia
Często zadajemy sobie pytanie, czy popyt na ekologiczną żywność jest tylko modą? W dzisiejszych czas...
Reklama ze stronami pokrewnymi
Osoba, która posiada stronę www powinna zainteresować się stronami o pokrewnej tematyce. Nie ...
Zastanawiasz się nad przyciemnieniem szyb w swoim aucie?
​Zastanawiasz się czy przyciemnianie szyb ma jakikolwiek cel? Zamierzasz na własną rękę podjąć się t...
Matura
Matura jest pierwszym poważnym egzaminem w życiu. Jest swoistą barierą pomiędzy życiem szkolnym, a d...