Olej ATF 5/4

Olej ATF 5/4

Multum ludzi obecnie ma problem z doborem oleju do swojego samochodu. Sprawę ułatwioną mają osoby nabywające nowiutkie pojazdy, gdzie wystarczy stosować się do życzeń producenta. Natomiast Ci, którzy kupują pojazdy używane nie są w stanie w wielu przypadkach ustalić, który olej do tej pory był wykorzystywany w poszczególnym pojeździe. Przede wszystkim należy wybrać olej stosowny - czyli dokładnie który? Jakość wykorzystywanego oleju ma ogromne znaczenie dla silnika. Dążymy do tego, żeby silnik miał jak najwyższą wydajność oraz aby minimalizował emisję spalin nie tracąc na tym na sile.

Dawniej silniki o objętości 1,4 l były w stanie uzyskać siłę do 75 KM. Teraz jednak silniki o takiej samiutkiej pojemności są w stanie wycisnąć nawet 180 KM. Oleje zatem muszą być niezwykle odporne, tym bardziej że zazwyczaj przeciągany jest okres przebiegu między zmianą oleju. Jeśli pragniemy zadbać o silnik i dostarczyć mu pracę w należytej czystości to obowiązkowo musimy postawić na oleje doskonałych firm. Przykładem może być tutaj olej ATF 5/4 marki Ravenol, jaki charakteryzuje się znakomitymi właściwościami smarnymi chociażby w wyjątkowo niskich temperaturach. Olej tenże ma duży i stabilny wskaźnik lepkości oraz chroni dokładnie przed zużyciem i korozją. Olej ATF 5/4 ma wysoką trwałość termiczną i jest idealny dla pojazdów z przekładnią automatyczną. Wybór takiego oleju jak ATF 5/4 pozwala nam cieszyć się przyjemną jazdą pojazdem i ochroni nas silnik gwarantując możliwość dłuższej eksploatacji. Postarajmy się zatem podczas wyboru oleju o jak najświetniejszą markę i jak najlepiej dobrany olej do naszego samochodu.

Sporo zależy tutaj też od tego, czy mamy silnik benzynowy i czy mamy instalację LPG. W samochodach z instalacją gazową LPG trzeba zastosować olej określony do naszego silnika benzynowego, lecz musimy go częściej zmieniać. Zasady wyraźnie pokazują, że w wypadku instalacji LPG należy wykorzystać olej do silnika benzynowego, lecz jego zmiana powinna nastąpić o 25% wcześniej. Dzieje się tak za sprawą zdecydowanie wyższej ilości siarki w LPG. Liczba ta jest faktycznie 5 razy wyższa w porównaniu z benzyną bezołowiową. Niezbędne jest zatem zastosowanie się do wyżej nadmienionych wytycznych, aby dostarczyć swemu silnikowi najdoskonalszą ochronę oraz pracę. Jeżeli doszło do sytuacji, w jakiej kupujemy samochód użytkowany i nie jesteśmy przekonani który faktycznie olej był użytkowany wcześniej to najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu doradzenie się zaufanego mechanika i poproszenie o dostosowanie odpowiedniego oleju do naszego samochodu. Nie warto w tym wypadku eksperymentować na swoją rękę, jeżeli nie jesteśmy pewni i nie znamy się odpowiednio na temacie wyboru oleju do samochodu.

Podobne artykuły

Reklama na forach internetowych
Fora internetowe to nie tylko miejsce dyskusji Internautów, ale także możliwość reklamy wielu...
Aranżacja wnętrz - klucz do cudownego mieszkania
Właściwe zaprojektowanie wnętrz swojego mieszkania nie należy do zadań łatwych. Z tego powodu bardzo...
Nauka języka angielskiego
Ogólnie rzecz biorąc nauka języka angielskiego obowiązuje w wielu krajach na całym świecie w ...
Zegarki calvin klein
Nie od dziś wiadomo, iż najlepszym uzupełnieniem codziennego stylu są nieprzyziemne i atrakcyjne dod...