Lepiej zastosować dachówkę czy raczej gont?

Lepiej zastosować dachówkę czy raczej gont?

Jesteś na etapie stawiania oraz planowania budowy swojego domu jednorodzinnego? Analizujesz przystępne opcje, w aspekcie poszycia dachowego, oraz materiału który zostanie wykorzystany?

Oczywiście najczęściej oscylujemy wokół dachówki lub gontu, co za tym idzie warto powiedzieć coś na temat jednej jak i drugiej opcji, między innymi zalet oraz korzyści, jakie one de facto same w sobie gwarantują. Jakie kryteria i składniki decydują o naszym wyborze? W pierwszej kolejności walory techniczne, czyli wytrzymałość i solidność, następnym są bez wątpienia koszta, jakie w przypadku materiałów budowlanych trzeba ponieść, jeszcze inni kierują się jedynie stylistyką. Wysoka jakość dachu, uzależniona jest właśnie od materiału który zostanie na nim wykorzystany, oprócz wspomnianych dachówek i gontów, używa się także blachę aluminiową, jednak to te dwie pierwsze metody, cieszą się największym zaciekawieniem.

Zapewne jest tylu samych zwolenników gontów i dachówek, jak i osób sceptycznie nastawionych do nich, co za tym idzie każdy inaczej precyzuje najlepszą dla siebie alternatywę i rozwiązanie.

Dachówka jest koncepcją droższą, jednak nie oznacza wcale, że gorszą wręcz przeciwnie, jednak mamy tutaj możliwość nie tylko doboru koloru, wzoru ale także otrzymujemy poszycie dachowe, bogate pod względem architektonicznym. Na rynku jest dostępnych bardzo wielu producentów dachówek ceramicznych, odpornych jednocześnie na warunki atmosferyczne, co za tym idzie nie tracą one barwy i nie odkształcają się tak łatwo jak blacha aluminiowa. Jeśli interesuje nas ograniczenie kosztów, związanych z poszyciem dachowym, zależy na prostocie i ergonomiczności, to na pewno gont jest znakomitym wyborem. Nie dziwi zatem fakt, że znajduje on zastosowanie coraz częściej, wytrzymała i cynkowana blacha, idealnie sprawdza się jako swoiste i wspomniany materiał, wykorzystany jako poszycie na dachach jednorodzinnych. Wybierając zatem między dachówką a gontem, warto uwzględnić powyższe elementy i sugestie, jakie bierzemy pod uwagę w takim momencie.

Podobne artykuły

Jesienne porządki w ogrodzie
Jesienny czas w ogrodzie w Lublinie to czas porządków. Jeśli poprawnie jak również o c...
Prawidłowe przycinanie krzewów borówek
Każdy zapalony ogrodnik na pewno wie, że wszelkiego rodzaju drzewa i krzewy trzeba odpowiednio podci...
Auta elektryczne – przyszłość motoryzacji
Do niedawna, szanse na to, że zaczniemy podróżować samochodem „na baterie” były r...
Przewozy tylko u nas
Jeżeli są państwo zainteresowani wysyłką różnego rodzaju paczek i przesyłek powinniście zapoz...